مراجع قضایی

سامانه ثبت من

سامانه ثبت من

چند نکته پیرامون حکم جلب: ممکن است در امور قضایی حکم جلب فردی را گرفته باشید و ندانید باید چه اقداماتی در این خصوص انجام دهید. ما در این نوشته‌ی کوچک به شما کمک می‌کنیم نکات ضروری که باید از آن مطلع باشید را مانند سامانه ثبت من در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

حکم جلب یعنی دستگیری فردی که متهم است و یا در دعاوی کیفری محکوم شده است. دستور جلب به عنوان فصل الخطاب دعاوی حقوقی و کیفری تلقی می‌شود.

پس از قطعیت حکم و صدور اجراییه و عدم پرداخت مال از طرف محکوم علیه در دعاوی مالی و یا عدم اطلاع شاکی از اموال او تا زمان اجرای حکم و یا پذیرفته شدن اعسار زوج در پرداخت مهریه، یا جلب رضایت شاکی، دادگاه می‌تواند به درخواست شاکی حکم جلب محکوم علیه را صادر نماید.

زمانی که دادگاه پس از بررسی ادله شاکی و انجام تحقیقات به این نتیجه برسد که دلایل کافی برای وقوع جرم و انجام آن به وسیله ی متهم وجود دارد قرار جلب داد رس…

 

بیشتر بخوانید:

 

سامانه ثبت من

سایت ثبت من به عنوان درگاه یکپارچه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌باشد. ثبت شرکت‌ها، تصدیق اصالت سند و استعلام ممنون الخروجی، از مهم‌ترین امکانات این سایت می باشد.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دارای سامانه‌های متعددی بوده که هر یک خدمات مخصوص به خود را ارائه می‌کنند. از جمله ثبت شرکت‌ها، سامانه استعلام الکترونیکی سند، سامانه مالکیت فکری، سامانه تصدیق اصالت اسناد و .. که همگی زیر مجموعه سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌باشد.

بدلیل تعدد و پراکنده بودن این سامانه‌ها و سردرگمی کاربران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور. در اجرای ماده ۳۲ آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی مصوب ۱۴۰۰ و تصدیق اصالت اسناد را از طریق فرآیندهای الکترونیکی، نسبت به راه اندازی سایت ثبت من اقدام کرد.

 

مطالب مرتبط:

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌گوید:

به جهت اطمینان کار و به منظور تصدیق اصالت اسناد، در حال حاضر سه سامانه زیر راه اندازی شده است.

  • ساما‌نه ثنا (ثبت نام الکترونیکی)
  • سامانه شاهکار
  • سا‌‌مانه ثبت من

د‌‌ر سا‌‌مانه شاهکار وقتی شخصی به دفترخانه مراجعه می‌نماید و اقدامات اولیه را انجام می‌دهد. به محض شروع به کار سر دفتر در تنظیم سند یا احراز هویت شخص در دفتر خانه. پیامکی برای شخص به سیم کارتی که به نام وی می‌باشد ارسال می‌گردد.

در سامانه ثنا که دستگاه قضایی از آن برای احراز هویت استفاده می‌نماید. به محض تنظیم سند پیامکی مبنی بر نوع تنظیم سند و محل تنظیم سند برای شخص ارسال می‌گردد.
د‌ر ساما‌نه ثبت من، با ثبت نام در این سامانه و با ارائه کد ملی، تمام اسنادی که به نام شخص ثبت شده، قابل ملاحظه می‌باشد. اعم از وکالت نامه‌ها و تمام اسنادی که به نام افراد در دفتر خانه‌های مختلف ثبت و تنظیم شده است.

با راه‌اندازی این سامانه علاوه بر مزیت الکترونیکی شدن امور و جامع بودن تمامی خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محقق گردید.
بابایی رییس ثبت اسناد و املاک کشور نیز بیان داشت، با پیگیری قوه قضاییه می‌توان دریافت در فاصله راه‌اندازی سایت ثبت من، جرایم کلاهبردای مربوط با جعل اسناد به طور چشمگیری کاهش یافته است.

آدرس سایت ثبت من www.my.ssaa.ir می‌باشد. ثبت نام در این سامانه هزینه‌ای ندارد. افراد با مراجعه به سیستم یا از طریق تلفن همراه با ارائه کد ملی و دریافت کد امنیتی به راحتی می‌توانند وارد این سامانه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *