وکیل حقوقی, وکیل تجاری, وکیل خانواده, وکیل کیفری, وکیل ملکی

داوری و حل اختلاف

داوری و حل اختلاف

داوری و حل اختلاف

امروز با گسترش روابط تجاری و توسعه روابط اقتصادی وجود تضمینات کافی و لازم در هر قرارداد لازم و ضروری است. از سویی وجود مراحل طولانی و قوانین مختلف و دست و پا گیر در دادگاه‌ها منجر شده که طرفین قرارداد به دنبال راه حلی باشند تا از طریق آن بتوانند اختلافات ناشی از قرارداد را داوری و حل اختلاف کنند.

در دنیای تجاری امروز نهاد داوری از مهم‌ ترین و اساسی ترین اصل در قراردادها شناخته شده است. همچنین تجار و سایر افراد را مصمم به تعیین داوری و حل اختلافات از طریق داوری کرده است. همچنین امروزه نهاد داوری از مهم‌ترین نهادهای شناخته شده در روابط اقتصادی است که در صحنه بین‌المللی نیز تجار و شرکت‌ های مختلف برای سهولت در قرارداد و انجام تعهدات به نهاد داوری اتکا نموده‌اند.

داوری برای حل اختلافات چیست؟

داوری یک روش جایگزین برای حل اختلافات حقوقی خارج از سیستم قضایی است. در این روش، طرفین دعوا با توافق یکدیگر، شخص ثالثی را به عنوان داور انتخاب می‌ کنند تا به اختلاف آنها رسیدگی و رأی نهایی را صادر کند. رأی داور برای طرفین لازم الاجرا است و می‌توان آن را به مراجع قضایی برای اجرا ارائه کرد.

مزایای استفاده از داوری برای حل اختلافات

  • سرعت: فرایند داوری معمولاً سریع‌ تر از رسیدگی قضایی است.
  • هزینه: داوری می ‌تواند به صرفه ‌تر از دادرسی باشد.
  • محرمانگی: جلسات داوری به صورت محرمانه برگزار می‌ شود.
  • کنترل: طرفین دعوا در انتخاب داور و روند داوری نقش دارند.

نقش وکیل در داوری چیست؟

یک وکیل حقوقی می ‌تواند در مراحل مختلف داوری به شما کمک کند که عبارت است از:

  • تهیه و تنظیم قرارداد داوری: وکیل پایه یک دادگستری می‌ تواند به شما در تنظیم شروط داوری در قراردادتان کمک کند تا از بروز اختلافات در آینده جلوگیری شود.
  • انتخاب داور: وکیل می‌تواند با توجه به تخصص و تجربه خود، داوری مناسب را برای شما انتخاب کند.
  • تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه: وکیل حقوقی با تجربه می تواند لایحه دفاعیه شما را به داور ارائه دهد و از حقوق شما در جلسات داوری دفاع کند.
  • اعتراض به رأی داور: در صورت اعتراض به رأی داور، وکیل حرفه ای می‌ تواند به شما در تنظیم و ارائه اعتراضتان به مراجع قضایی کمک کند.

انتخاب وکیل حرفه ای برای داوری

انتخاب وکیل متخصص و با تجربه در داوری از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین وکیلی که انتخاب می‌کنید باید به قوانین و مقررات داوری و به موضوع اختلاف شما آشنا باشد. برهمین اساس پیشنهاد می شود از محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل حقوقی که دارای دانش کافی است و تسلط کامل بر قوانین دارد، استفاده کنید.

داوری و حل اختلافات با وکیل محبوبه حجتیان

موفقیت پرونده های مختلف با داوری

اصولا قوانین مختلف در کشورها و نیز طولانی بودن روند رسیدگی و هزینه‌ های آن در پرونده‌ های قضایی افراد را به سمت و سوی داوری سوق داده است. چه آنکه در نهاد داوری در کوتا‌ه‌ ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه اختلافات حل و فصل می‌ شود.

از آنجا که در قانون آیین دادرسی در امور مدنی نیز نهاد داوری پیش بینی گردیده است. از سویی دیگر روند رسیدگی به علت حجم کثیر پرونده‌های قضایی و نیز هزینه‌های متحمل شده بر آن بسیار بالا است. اشخاص به دنبال حل اختلافات از طریق داوری هستند.

با عنایت به اینکه در داوری داشتن دانش حقوقی برای حل اختلافات بسیار از لوازم ضروری آن است.

موسسه حقوقی حجتیان دارای موفقیت بسیار در پرونده های مختلف با موضوعات پیچیده همراه با داوری است. برهمین اساس با دارا بودن دانش لازم بهترین راه حل برای حل اختلافات از طریق داوری را پیش بینی می کند. لذا در صورت تمایل می‌ توانید با استفاده از نهاد داوری حل اختلافات خود را به این موسسه بسپارید.

صفحه لینکدین ما را حتما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *