وکیل حقوقی, وکیل تجاری, وکیل خانواده, وکیل کیفری, وکیل ملکی

داوری و حل اختلاف

داوری و حل اختلاف

داوری و حل اختلاف

امروز با گسترش روابط تجاری و توسعه روابط اقتصادی وجود تضمینات کافی و لازم در هر قرارداد لازم و ضروری است. از سویی وجود مراحل طولانی و قوانین مختلف و دست و پا گیر در دادگاه‌ها منجر گردیده که طرفین قرارداد به دنبال راه حلی باشند تا از طریق آن بتوانند اختلافات ناشی از قرارداد را داوری و حل اختلاف نمایند.

در دنیای تجاری امروز نهاد داوری از مهم‌ترین و اساسی ترین اصل در قراردادها شناخته شده است. همچنین تجار و سایر افراد را مصمم به تعیین داوری و حل اختلافات از طریق داوری نموده است.

امروز نهاد داوری از مهم‌ترین نهادهای شناخته شده در روابط اقتصادی می‌باشد که در صحنه بین‌المللی نیز تجار و شرکت‌های مختلف برای سهولت در قرارداد و انجام تعهدات به نهاد داوری اتکا نموده‌اند.

داوری و حل اختلاف حقوقی

داوری و حل اختلاف حقوقی

پرونده قضایی

اصولا قوانین مختلف در کشورها و نیز طولانی بودن روند رسیدگی و هزینه‌های آن در پرونده‌های قضایی افراد را به سمت و سوی داوری سوق داده است. چه آنکه در نهاد داوری در کوتا‌ه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه اختلافات حل و فصل می‌گردد.

از آنجا که در قانون آیین دادرسی در امور مدنی نیز نهاد داوری پیش بینی گردیده است. از سویی دیگر روند رسیدگی به علت حجم کثیر پرونده‌های قضایی و نیز هزینه‌های متحمل شده بر آن بسیار بالا می‌باشد. اشخاص به دنبال حل اختلافات از طریق داوری می‌باشند.

با عنایت به اینکه در داوری داشتن دانش حقوقی برای حل اختلافات بسیار از لوازم ضروری آن می‌باشد.

موسسه حقوقی حجتیان پرونده‌های مختلف و متعددی در زمینه‌های مختلف وجود دارد. همچنین دارا بودن دانش لازم بهترین راه حل برای حل اختلافات از طریق داوری را پیش بینی نموده‌ایم. لذا در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از نهاد داوری حل اختلافات خود را به این موسسه بسپارید.

برای خواندن سایر مقالات ما می‌توانید به صفحه اخبار حقوقی ما مراجعه کنید.

صفحه لینکدین ما را حتما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *