وکیل طلاق، وکیلی است که از حقوق خانواده دفاع می کند. این وکیل به زوجین کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که پرونده های طلاق آنها به نتایجی می رسند که از زوجین حمایت می کند.

در صورتی که فرد نتواند با همسر خود زندگی کند، می تواند تقاضای طلاق کند. طلاق می تواند با رضایت طرفین باشد. طلاق یک طرفه می تواند به دلایل خیانت، خشونت خانگی، مطالبات مهریه، آزار روانی یا عدم تمکین، نفقه باشد.

بسیاری از طلاق ها نیاز به مذاکره دارند و حتی ممکن است برای حل و فصل مسائل مربوط به فرزندان، اموال و حمایت از همسر به دادگاه های خانواده ختم شوند.

از آنجایی که طلاق، انواع مختلفی مانند طلاق توافقی و طلاق یک طرفه دارد، گاهی برای دفاع از حقوق خود در بحث خانوادگی، نیاز به یک وکیل خانواده ضروری است. بنابراین در هنگام اقدام برای جدایی و طلاق استفاده از وکیل خانواده که در زمینه طلاق تخصص و تجربه بالایی دارد، بسیار پیشنهاد می شود.

لایحه، دادخواست و شکواییه خود را به محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری بسپارید و از روند موفقیت آمیز پرونده خود مطمئن باشید.

وکیل طلاق

وکیل طلاق چیست؟

وکلای طلاق در تشکیل پرونده حقوقی مربوط به خانواده، گرفتن مهریه و نفقه و حضانت فرزندان، اجرت المثل، تمکین، تخصص دارند. اغلب آنها با مشاوران حقوقی کار می کنند که از حقوق موکلان در طول مراحل طلاق نیز حمایت می کنند.

محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری بر تمام موارد مهم مسائل خانوادگی تسلط دارد.

ویژگی های وکیل طلاق

وکلای طلاق طیف وسیعی از امور را برای حمایت از موکلاتی که در حال جدایی قانونی و طلاق هستند، انجام می دهند. همچنین آنها شواهد حقوقی را جمع آوری می کنند، قراردادهای قانونی را با هدف میانجیگری در نتایجی که به مصالحه های مثبت برای زوجین می رسد، تنظیم می کنند. نسبت به تمام موارد و قوانین مربوط به گرفتن مهریه و نفقه آگاهی لازم را دارند. همچنین قادر به حل مسائل مربوط به حضانت فرزندان هستند.

انواع طلاق

برای انجام روند طلاق، انواع بسیاری وجود دارد که در هنگام جدایی از همسر خود، باید به آن توجه کرد. همچنین پیشنهاد می شود قبل از اقدام به جدایی حتما با یک وکیل خانواده مشورت شود تا سپس با دانش حقوقی کافی دادخواست تنظیم شود. 

1- طلاق توافقی

برخی از زوجین به علت زمان کم و تحمل نداشتن روندهای قضایی پیچیده تصمیم می گیرند که به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. بنابراین آنها می توانند برای طلاق توافقی اقدام کنند و قبل از تنظیم دادخواست بر روی مواردی مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزندان تصمیم بگیرند و به توافق برسند. 

2- طلاق یک طرفه

از سوی دیگر برخی از زوجین تمایلی به جدایی ندارند یا اینکه نمی خواهند به تعهدات خود بعد از طلاق پایبند بماند. در این موارد طرف مقابلی که تمایل به جدایی دارد، باید نسبت به طلاق یک طرفه اقدام کند و از آن به عنوان طلاق یک طرفه یاد می شود. در طلاق یک طرفه روند قضایی طولانی تر خواهد بود، بنابراین پیشنهاد می شود که این کار وکلای خانواده با تجربه و مسلط به امور حقوقی انجام شود تا به نتیجه مطلوب برسد. 

ضرورت استفاده از وکیل طلاق

استفاده از  یک وکیل طلاق با تجربه بهترین راه برای رسیدن به آرامش در هنگام رسیدگی به پرونده های زناشویی، حضانت فرزند، نفقه و طلاق توافقی یا طلاق یک طرفه است.

وکلای طلاق به شما کمک می کنند تا هر مرحله از طلاق خود را برنامه ریزی کنید. وکلای طلاق در زمینه دلایل طلاق، مدارک، مهریه، نفقه، حضانت فرزند و سایر مسائل کمک می کنند.

در همین راستا می توان بیان کرد که  محبوبه حجتیان وکیل پایه دادگستری از توانایی های خود برای بررسی پرونده های خانوادگی استفاده کرده و می‌کوشد تمام این نوع مسائل را با بهترین دفاعیه به پایان برساند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *