وکیل ملکی, خلع ید

تخلیه ملک با وکیل ملکی حرفه ای

تخلیه ملک با وکیل ملکی حرفه ای

تخلیه ملک فرایندی حقوقی است که در آن موجر به علت مشکلاتی که مستاجر برای او به وجود آورده است، با استفاده از مراجع قضایی اقدام به اخراج مستاجر از ملک می کند. این فرایند می تواند پیچیده و زمانبر باشد و در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه، ممکن است مشکلاتی را برای موجر ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود که صاحبان ملک در صورت نیاز به تخلیه خانه خود، از خدمات یک وکیل حقوقی حرفه ای استفاده کنند.

به عبارتی دیگر می توان بیان کرد که تخلیه خانه توسط مالک از مستاجر، فرآیندی حقوقی است که باید طبق قوانین و مقررات انجام شود. در این فرایند، مالک خانه از مستاجر درخواست می کند که ملک را تخلیه کند؛ اما اگر مستاجر از تخلیه ملک خودداری کند، مالک می تواند با کمک وکیل ملکی حرفه ای و با تجربه، اقدام به اخذ حکم تخلیه از دادگاه کند.

مراحل تخلیه خانه از مستاجر با کمک وکیل ملکی

یک وکیل حقوقی حرفه ای می تواند به موجر (صاحب ملک) در موارد زیر کمک کند:

 • تهیه مدارک لازم (نام و مشخصات مالک و مستاجر، قرارداد اجاره، سند مالکیت خانه، کارت ملی و شناسنامه مالک و مستاجر)
 • بررسی شرایط قانونی تخلیه ملک
 • تنظیم دادخواست تخلیه ملک
 • پیگیری مراحل رسیدگی به دعوای تخلیه ملک
 • دفاع از حقوق موجر در دادگاه
 • اجرای حکم تخلیه ملک

با توجه به موارد ذکر شده برای حل مسائل حقوقی مربوط به مستاجر پیشنهاد می شود با وکیل ملکی حرفه ای مشورت کنید و از خدمات حقوقی آن بهره مند شوید. بهره مندی از خدمات حقوقی محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل ملکی از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۵۸۴۰۱۳ امکان پذیر است.

وکیل ملکی حرفه ای

بررسی شرایط قانونی تخلیه ملک

اولین قدم در تخلیه خانه، بررسی شرایط قانونی آن است که مطابق با قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1356، موجر در موارد زیر می تواند برای تخلیه ملک خود اقدام کند

 • انقضای مدت اجاره
 • عدم پرداخت اجاره بها
 • تخریب یا آسیب رساندن به ملک توسط مستاجر
 • استفاده غیرمجاز از ملک توسط مستاجر
 • تبدیل کاربری ملک به محل کسب یا پیشه (در زمانی که مسکونی باشد)
 • انتقال ملک به غیر بدون رضایت موجر
 • ملک به تعمیرات اساسی نیاز داشته باشد و مستاجر آن را تخلیه نکند.

وکیل ملکی حرفه ای که بر تمام قوانین ملکی تسلط دارد، می تواند با بررسی شرایط ملک و قرارداد اجاره، مشخص کند که آیا موجر شرایط قانونی برای تخلیه خانه را دارد یا اینکه مالک باید منتظر شود تا موعد قرارداد مستاجر تمام شود و هیچ گونه اقدام حقوقی برعلیه آن نمی تواند انجام دهد.

تنظیم دادخواست تخلیه خانه

در صورتی که موجر شرایط قانونی برای تخلیه ملک را داشته باشد، باید دادخواست تخلیه خانه را تنظیم و به مرجع قضایی ارائه شود. دادخواست تخلیه باید شامل اطلاعات زیر را داشته باشد.

 • مشخصات طرفین دعوی (موجر و مستاجر)
 • موضوع دعوی (تقاضای تخلیه خانه)
 • دلایل و مستندات درخواست تخلیه

وکیل حقوقی می تواند در تنظیم دادخواست تخلیه خانه به موجر کمک کند و از اینکه دادخواست به درستی و مطابق با قوانین تنظیم شده است، اطمینان حاصل کند. در نظر داشته باشید هر کسی یک بار فرصت دفاع و موفقیت در هر پرونده را داشته و نتیجه آن تاثیر بسیاری بر موضوعات مالی و حقوقی او خواهد داشت. بر همین اساس نباید هیچ ریسکی را در این زمینه انجام دهد.

از این رو برای داشتن پرونده ای موفق در زمینه مسائل ملکی پیشنهاد می شود تنظیم لایحه، شکواییه و دادخواست خود را به محبوبه حجتیان، به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری بسپارید. ایشان با دانش کافی و تسلط بر قوانین حقوقی توانایی تنظیم شکواییه، لایحه و دادخواست مسائل حقوقی و کیفری شما را به صورت کاملا حرفه ای دارا است. با این کار هزینه کمتری نسبت به حق الوکاله از شما دریافت می شود. همچنین امکان پیگیری مراحل پرونده توسط خود شما فراهم می شود و به شما اطمینان داده خواهد شد که به راحتی می توانید حقانیت خود را اثبات کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله بهترین وکیل ملکی پیشنهاد می شود. 

پیگیری مراحل رسیدگی به دعوای تخلیه ملک

پس از ارائه دادخواست تخلیه خانه به مرجع قضایی، مراحل رسیدگی به دعوی آغاز می شود. این مراحل ممکن است چندین ماه یا حتی چند سال طول بکشد. در این مدت، وکیل ملکی حرفه ای می تواند به موجر کمک کند تا مراحل رسیدگی به دعوی را پیگیری کند و از اینکه حقوق موجر در دادگاه رعایت می شود، اطمینان حاصل کند.

دفاع از حقوق موجر در دادگاه

در صورتی که مستاجر به دادخواست تخلیه ملک اعتراض کند، پرونده در دادگاه مطرح می شود و موجر باید در دادگاه از حقوق خود دفاع کند. وکیل حقوقی می تواند در دادگاه از حقوق موجر دفاع کند و از اینکه حکم تخلیه ملک به نفع موجر صادر شود، باید اطمینان حاصل پیدا کند.

اجرای حکم تخلیه ملک

در هنگامی که حکم تخلیه ملک به نفع موجر صادر می شود، وکیل ملکی می تواند به موجر کمک کند تا حکم تخلیه ملک را اجرا کند. اجرای حکم تخلیه ملک ممکن است با مقاومت از سوی مستاجر همراه باشد. در این صورت، وکیل حقوقی می تواند از طریق مراجع قضایی و انتظامی، حکم تخلیه ملک را اجرا کند.

به طور کلی می توان بیان کرد تخلیه ملک فرایندی پیچیده و زمانبر است که در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه، ممکن است مشکلاتی را برای موجر ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود که موجرین در صورت نیاز به تخلیه ملک، از خدمات یک وکیل حقوقی حرفه ای استفاده کنند.خانه

وکیل ملکی حقوقی

مزایای استفاده از خدمات وکیل حرفه ای در دعاوی تخلیه خانه

 • اطمینان از اینکه تخلیه خانه مطابق با قوانین و مقررات انجام می شود
 • کاهش احتمال بروز مشکلات و چالش های حقوقی در روند تخلیه خانه
 • صرفه جویی در زمان و هزینه در هنگام بروز اختلافات و دعاوی ملکی
 • وکیل ملکی با قوانین و مقررات مربوط به تخلیه خانه آشنایی کامل دارد.
 • وکیل ملکی می تواند دادخواست تخلیه را به درستی تنظیم کند.
 • وکیل ملکی می تواند در جلسه رسیدگی به دادخواست، از حقوق مالک به خوبی دفاع کند.
 • وکیل ملکی می تواند اجراییه را به سرعت دریافت کند.

در نهایت توصیه می شود اگر می خواهید مستاجر خانه شما را تخلیه کند، بهتر است از وکیل ملکی حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید. وکیل ملکی می تواند فرایند تخلیه خانه را برای شما آسان و سریع کند. بنابراین در صورتی که قصد تخلیه خانه خود را دارید، توصیه می شود که قبل از هر اقدامی با یک وکیل حقوقی مشورت کنید تا بتوانید از حقوق خود دفاع لازم را داشته باشید و روند تخلیه ملک را با کمترین هزینه و مشکل ممکن انجام دهید.

محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل ملکی می تواند به کسانی که قصد حل مسائل حقوقی و ملکی دارند، کمک کند. ایشان با داشتن دانش کافی و تسلط لازم بر قوانین حقوقی و ملکی توانایی به موفقیت رساندن پرونده های ملکی را دارا است. بر همین اساس پیشنهاد می شود پرونده های ملکی خود را به محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری بسپارید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

برای ارتباط با محبوبه حجتیان، بهترین وکیل ملکی حرفه ای می توانید از طریق لینک زیر با ایشان تماس حاصل فرمایید.