وکیل ملکی, اثبات بیع, الزام و تنظیم سند رسمی, امور اراضی, خلع ید

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی

وکلای املاک و مستغلات که به عنوان وکیل ملکی شناخته می شوند، متخصصان معتبری هستند که بر جنبه های حقوقی معاملات املاک نظارت دارند. به عبارتی می توان بیان کرد که آنها اسناد حقوقی مربوط به املاک را تهیه و بررسی می کند، در مورد شرایط و ضوابط معاملات املاک مذاکره کرده و انتقال سند را تسهیل می کند. همچنین در صورت بروز اختلاف ملکی، با توجه به قوانین آن به بررسی مسائل پرونده می پردازد.

بهترین وکیل ملکی با تجربه و تسلط کافی به موارد حقوقی دارد و موارد مربوط به املاک را سازماندهی شده و به صورت حرفه بررسی می کند. همچنین برای موکل خود این اطمینان را به وجود می آورد که معاملات املاک قانونی، الزام آور و به نفع آنها است و مهم ترین کار آنها دفاع از موکلانشان دفاع می کند.

وکلای املاک و مستغلات از مهارت ها و تخصص های حقوقی خود برای کمک به خریداران و فروشندگان املاک و مستغلات استفاده می کنند. قانون املاک منحصر به فرد است و مسائل و مشکلات حقوقی خاص خود را دارد که نیاز تخصصی و تجربه وکلای ملکی دارد. در این مقاله به این موارد می پردازیم که وکیل ملکی چیست و چه وظایفی دارد و بهترین وکیل ملکی چه ویژگی هایی دارد.

وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی، وکیلی است که جنبه های حقوقی را انجام می دهد و به عنوان وکیل دادگستری در معاملات املاک عمل می کند. چند نوع وکلای ملکی مانند مسکونی، تجاری و اراضی وجود دارد. وکلای املاک مسکونی به افراد کمک می کنند تا خانه ای بخرند، در مورد سلب مالکیت اقدام کنند یا اختلافات را با صاحبخانه یا مستاجر خود حل کنند. وکلای املاک تجاری به مردم در مسائل منطقه بندی، پروژه های توسعه و ساخت و ساز کمک می کنند. نقش آنها می تواند بسیار ساده مانند تهیه اسناد حقوقی یا پیچیده مانند وکالت در اختلافات پیچیده ملکی در دادگاه باشد.

برای ارتباط با محبوبه حجتیان بهترین وکیل ملکی می توانید با شماره تلفن 09121584013 بگیرید. 

وکیل ملکی محبوبه حجتیان

وظایف بهترین وکیل ملکی

وکلای املاک و مستغلات اطمینان حاصل می کنند که رویه های مناسب برای خرید یا فروش ملک انجام می شود. همچنین آنها هرگونه مسائل حقوقی مربوط به خرید یا فروش ملک را پوشش می دهند. وکلای املاک و مستغلات یا اراضی، اسناد، برنامه ریزی املاک، عناوین، مالیات بر دارایی و هر چیز دیگری در مورد قانون املاک کار می کنند. در ادامه به برخی از وظایف بهترین وکیل ملکی اشاره می شود:

1- پیش نویس و ایجاد اسناد قانونی

بیشتر معاملات املاک و مستغلات مبتنی بر سند است. برای افراد بسیار مهم است که از یک وکیل ملکی که دانش و مهارت لازم برای تکمیل اسناد اداری را دارد و در عین حال نگرانی ها و حقوق خود را تضمین می کند، کمک بگیرند. اگرچه مشاوران املاک می توانند به مشتریان در تکمیل اسناد کمک کنند، اما فقط وکلای املاک می توانند اسناد را اصلاح یا پیش نویس کنند. برخی از اسناد مختلفی که بهترین وکلای املاک تهیه می کنند، بیان شده است.

 • قراردادهای رهنی، اجاره، خرید
 • برگه تخلیه
 • انتقال اسناد
 • سایر اسناد یا مبایعه نامه محضری
 • الزام و تنظیم سند رسمی
 • اثبات بیع
 • خلع ید

2- وکالت در دعاوی حقوقی ملکی

ممکن است افراد مجبور شوند برای حل مشکلات و اختلافات پیچیده املاک به دادگاه بروند . در این مواقع، آنها به یک وکیل املاک با مهارت و دانش برای رسیدگی به اختلافات حقوقی خود نیاز دارند. وکلای املاک به افراد کمک می کنند که چگونه از مسائل مربوط به املاک و مستغلات دفاع و پیگرد قانونی داشته باشند تا طرف بتوانند به یک راه حل برسند.

همچنین در معاملات املاک و مستغلات، اصطلاحات پیچیده زیادی وجود دارد. یک وکیل املاک می تواند به افراد کمک کند تا آنها را به طور کامل درک کنند تا به دلیل یک اصطلاح یا یک بند قرارداد که اشتباه فهمیده اند، پولی را از دست ندهند، اشتباهی مرتکب نشوند یا با پیامدهای منفی دیگری مواجه نشوند.

بهترین وکیل ملکی می تواند از طرف موکلان خود مذاکره کننده عالی باشد و در مورد شرایط معامله املاک مذاکره کند. همچنین این توانایی را دارد که به عنوان میانجی بین مشتریان و سایر وکلا، کارگزاران، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران کار کند.

3- بررسی معاملات فروش

برخی از وکلای املاک و مستغلات نقش مشاوره ای را دارند که در آن فقط مشاوره ارائه می دهند یا اسناد را در طول معامله املاک بررسی می کنند. خریدار و فروشنده در مورد معامله مذاکره می کنند، قرارداد را امضا می کنند و از وکیل املاک می خواهند که به سادگی روی معامله دقت لازم را انجام دهد. دقت نظر زمانی است که وکیل ملکی هرگونه موضوع و کلیه اسناد معامله را بررسی می کند. آنها مشکلات بالقوه ای را که خریدار یا فروشنده نادیده می گیرند، پیدا خواهند کرد و از موکل خود در برابر هر گونه تله قانونی پیش بینی نشده، محافظت می کند.

4- بررسی دعاوی ملکی

هنگامی که معاملات املاک و مستغلات با مسائلی روبرو می شوند که حل آنها دشوار است، معمولاً برای حل مشکلات استفاده از وکیل ملکی ضرورت پیدا می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، در این شرایط بررسی تمام مسائل مربوط به پرونده بر عهده وکلای ملکی خواهد بود که آنها عبارت است از:

 • دادخواست تنظیم می کنند.
 • در جلسات دادرسی شرکت می کنند.
 • مدارک موجود را همراه با دلایل قانونی به قاضی ارائه می دهند.
 • در طول دعوای قضایی از موکل خود دفاع می کنند.
 • در صورت لزوم درخواست تجدید نظر می کنند.
 • با وکیل طرف مقابل گفتگو می کنند.
 • در تمام مراحل قضایی با موکل خود همراهی می کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله اعتراض به ملی شدن اراضی پیشنهاد می شود.

وکیل ملکی اراضی

انواع وکیل ملکی

وکیل املاک: این وکیل یک متخصص عمومی است که می داند چگونه خدمات حقوقی و مشاوره حقوقی در مورد طیف گسترده ای از معاملات املاک ارائه دهد.

وکیل اراضی: این وکیل متخصصی است که می‌داند چگونه خدمات حقوقی خاصی را در خصوص مجوزهای منطقه‌بندی و استفاده از زمین زراعی ارائه دهد.

وکیل گواهی مالیاتی: این وکیل متخصصی است که می داند چگونه خدمات حقوقی خاصی را شامل ارزیابی مالیات املاک و مستغلات ارائه دهد.

وکیل دعاوی ملکی: این وکیل متخصصی است که می داند چگونه خدمات حقوقی خاصی را برای تشکیل پرونده های مدنی مربوط به دعاوی ملکی و سرمایه گذاری ملکی ارائه دهد.

وکیل صاحبخانه: این وکیل متخصصی است که می داند چگونه خدمات حقوقی خاصی را به افرادی که برای نگرانی های تخلیه یا مشکلات اجاره به کمک نیاز دارند ارائه دهد.

ویژگی های بهترین وکیل ملکی

 • با تجربه و تسلط کافی بر قوانین ملکی
 • تنظیم کننده دادخواست با ذکر دلایل مستند
 • ارتباط شفاهی و کتبی موثر با طرفین دعوی
 • استدلال تحلیلی و منطقی مدارک و شواهد پرونده
 • مدیریت زمان و سازماندهی
 • تجزیه و تحلیل شواهد پرونده

ضرورت استفاده از بهترین وکیل ملکی

وکلای املاک و مستغلات به عنوان یک واسطه عمل می کنند و مذاکراتی را بین خریدار و مشاور املاک در طول یک خرید معمولی خانه انجام می دهند. اگرچه ممکن است این فرآیند ساده به نظر برسد، اما بدون وکیل ملکی می تواند عواقب منفی برای خریدار، فروشنده یا نماینده داشته باشد. مهم ترین سند در معامله ملک، قرارداد خرید است. وکلای ملکی می توانند قرارداد قانونی را توضیح دهند یا تغییرات یا اضافاتی در قرارداد ایجاد کنند تا نیازهای خریدار یا فروشنده را برآورده کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آشنایی با خصوصیات بهترین وکیل پیشنهاد می شود.

وکیل ملکی

آشنایی با بهترین وکیل ملکی

محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری تمام ویژگی لازم برای بهترین وکیل بودن را دارا است، درواقع می توان بیان کرد که یکی از بهترین وکلای حقوقی تهران است. بنابراین می توانید برای دریافت راهکارهای حقوقی با خیال راحت از ایشان کمک بگیرید و مطمئن باشید که مسائل حقوقی شما به بهترین نحوه مراحل قانونی خود را سپری می کند.

محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری در زمینه های مختلف ملکی، قرارداد، خانواده، کیفری و جنایی مشاوره حقوقی ارائه می دهد تا شما بتوانید روند قضایی پرونده خود را بهتر سپری کنید و به نتیجه مطلوبی برسید.

ایشان تعداد قابل توجهی از پرونده های قضایی را وکالت کرده است و با به نتیجه رساندن پرونده های مختلف با کارکرد کاملا تخصصی، رویکردی متفاوتی را در این عرصه به وجود آورده است.
تالیف کتاب های مختلف، انجام دوره های آموزشی برای وکلا و کارآموزان و ایجاد بسترهای جدید کاری و خدمات حقوقی برخی از فعالیت های محبوبه حجتیان است. ایشان تمام این کارها را از صمیم قلب و فقط در آرزوی روزهایی سرشار از امید به آینده و گسترش عدالت واقعی و ترقی های بزرگ در عرصه حقوق انجام داده است.

در همین راستا شما می توانید با محبوبه حجتیان تماس گرفته و با راهنمایی ایشان برای امور حقوقی تمام مسائل حقوقی خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *