اثبات کلاهبرداری با کمک وکیل کیفری

جرم کلاهبرداری یکی از رویکردهای اجتماعی که در هنگامی که جامعه دچار بحران اقتصادی می شود، بیشتر مشاهده خواهد شد، برای اینکه بتوانید آن را اثبات کنید، استفاده از محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل کیفری مانند بسیار ضروت پیدا می کند. در ادامه فرایندی کلی برای استفاده از مشاوره حقوقی برای اثبات کلاهبرداری به صورت کاملا توضیح داده شده است.

کلاهبرداری

تحصیل هر گونه مال با رضایت شخصی مالک را کلاهبرداری می گویند. به این دلیل گفته می شود که رضایت شخصی مالک، چون فرد باید فریفته شده باشد و مورد رفتار متقلبانه کلاهبردار قرار گرفته باشد. سپس با رضایت کامل و اطمینان نسبت به اینکه کلاهبردار به صورت صادقانه با او رفتار کرده، بعد مال خود را تقدیم کلاهبردار کند و در همین مورد تفاوت اخاذی، سرقت، زورگیری و خیانت در امانت و موارد دیگر مشخص خواهد شد.

درباره موارد بیان شد برای مثال در سرقت اموال این کار به صورت مخفیانه انجام می شود و زورگیری و خفت گیری با زور و قدرت نمایی صورت می گیرد؛ ولی در کلاهبرداری آنچه باعث تغییر این جرم می شود و مشمول سنگین ترین مجازات های خواهد شد، این مورد است که چنان عمل فریبانه و متقلبانه انجام می شود که فرد به طور کامل گرفتار کلاهبرداری شده و فریب فرد کلاهبردار نتیجه می دهد و موجب می شود که فرد مال خود را با رضایت خود تقدیم کلاهبردار کند.

در برخی از جرایم ممکن است کلاهبردار خود را در سمت های شاخص و در جایگاه اجتماعی ویژه معرفی کند، برای مثال خود را کارمند بانک معرفی کند و به شما قول تسهیلات دهد یا اینکه جعل سند کند و مشخصات و خصوصیاتی را برای شخصیت خود، املاک، اموال و شغلش جعل کرده یا اینکه شرایطی را فراهم کند که شما احساس کنید آن فرد دارای چنین شخصیتی است و توانایی انجام کاری که انتظار دارید را خواهد داشت. برای مثال دفتری با تجهیزات در یک مکان مناسب برای خود اجاره می کند و خود را تحت عنوان وکیل یا تاجر معرفی می کند، سپس اموال افراد مختلف را با فریب و وعده های دور از انتظار به تصاحب خود درمی آورد.

برخی از کلاهبردارای ها صرفا در حکم کلاهبرداری است به این معنا که در دادخواست تحت عنوان کلاهبرداری مطرح نشده است؛ ولی قانونگذار آن را کلاهبرداری تلقی می کند. برای مثال وقتی فرد ملک شخص دیگری را می فروشد، درواقع مرتکب فروش مال غیر شده است؛ اما در قانون جزو جرایم کلاهبرداری محسوب می شود یا اینکه فردی ملکی را که در تملک شخص دیگری است، به نام خود سند می زند، این مورد نیز جزو مصادیق کلاهبرداری خواهد بود. 

حل مسائل کیفری خود را به وکیل محبوبه حجتیان بسپارید و دیگر دغدغه ای برای روند پرونده خود نداشته باشید. برای ارتباط با ایشان می توانید با شماره تلفن 09191490779 تماس حاصل فرمایید. 

اثبات کلاهبرداری با کمک وکیل کیفری

جرم کلاهبرداری یکی از رویکردهای اجتماعی که در هنگامی که جامعه دچار بحران اقتصادی می شود، بیشتر مشاهده خواهد شد، برای اینکه بتوانید آن را اثبات کنید، استفاده از محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل کیفری مانند بسیار ضروت پیدا می کند. در ادامه فرایندی کلی برای استفاده از مشاوره حقوقی برای اثبات کلاهبرداری به صورت کاملا توضیح داده شده است.

،،

جمع ‌آوری مدارک: قبل از مراجعه به وکیل محبوبه حجتیان، تمام مدارک و شواهدی را که به اثبات کلاهبرداری کمک می‌کنند، جمع‌آوری کنید. این شواهد ممکن است شامل قراردادها، مکاتبات، فاکتورها، رسیدها، اسناد مالکیت و هر گونه اطلاعات دیگری باشد که نشان دهنده تعهداتی است که کلاهبردار باید به آنها پاسخ دهد یا به عنوان مدرک شهودی شما از رفتار غیرعادی فرد کلاهبردار قابل ارائه در محکمه قضایی باشد.

،،

هماهنگی با وکیل: با محبوبه حجتیان تماس بگیرید و برای قرار ملاقات و دریافت مشاوره حضوری یا تلفنی با او هماهنگی لازم را انجام دهید. در این ملاقات، شواهد و مدارک خود را به ایشان نشان دهید و جزئیات کامل موضوع را با وی در میان بگذارید.

،،

ارزیابی شواهد: محبوبه حجتیان شواهد و مدارک جمع ‌آوری شده را بررسی می‌ کند و آنها را با قوانین حقوقی مربوط به آن ارزیابی می‌کند. ایشان می‌تواند شما را در مورد اقدامات قانونی ممکن در صورت کلاهبرداری راهنمایی کند و احتمال موفقیت مورد کلاهبرداری شما را بررسی کند.

،،

اقدامات قانونی: در صورتی که وکیل کلاهبرداری تشخیص دهد که شواهد قوی برای کلاهبرداری وجود دارد، می‌ توانید اقدامات قانونی را پیش ببرید. این اقدامات می‌ توانند شامل تنظیم دادخواست، لایحه و شکواییه، ارائه شکایت به مقامات قضایی و متقاضی جبران خسارت باشد.

 

،،

پیگیری موارد پرونده: پس از آغاز اقدامات قانونی، وکیل به عنوان نماینده شما مسئول پیگیری موارد حقوقی پرونده است. وی می ‌تواند با طرف مقابل مذاکره کند، رسیدگی به پرونده را بر عهده بگیرد و در جلسه های دادگاه در نزد قاضی از شما دفاع کند.

برای اطمینان از روند دقیق و مراحل استفاده از مشاوره حقوقی یک وکیل حرفه‌ ای و با تجربه در صورت کلاهبرداری، مشورت با وکیل محبوبه حجتیان پیشنهاد می‌ شود.