وکیل کیفری, کلاهبرداری

وام فوری بهانه ی کلاهبرداران از زبان وکیل حقوقی

وام فوری - وکیل محبوبه حجتیان

با توجه به اینکه کشور در وضعیتی قرار گرفته که نرخ تورم همواره در حال افزایش بوده و نقدینگی بسیار پایین آمده است، افراد نمی توانند نقدینگی خود را تامین کنند و با نوسانات شدید اقتصادی، افزایش قیمت مسکن و خودرو، قیمت طلا و دلار و افزایش نرخ بیکاری و حتی معیشت مردم با مشکلات بسیاری همراه است. همه این موارد باعث شده که افراد به سمت وام فوری که در اکثر مواقع کلاهبرداری هستند یا سودهای کلانی دارند، بروند.

برای جلوگیری از خطرات احتمالی در هنگام دریافت وام های فوری بهتر است قبل از هر کاری مشاوره حقوقی دریافت کنید. محبوبه حجتیان یکی از بهترین های وکیل حقوقی است که به تمام قوانین مربوط امور قراردادها آشنایی دارد. شما می توانید تمام مسائل مربوط به وام های فوری و کلاهبرداری هایی که در این مورد اتفاق می افتد و سایر موارد حقوقی را به ایشان بسپارید و مطمئن باشید که به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

برای ارتباط با محبوبه حجتیان وکیل پایه یک دادگستری می توانید با شماره تلفن  09121584013 تماس بگیرید.

شرایط اعطای وام های فوری

با توجه به اینکه دستورالعمل های بانک های کشور برای اعطای وام بسیار پیچیده است، برای مثال داشتن ضامن و نامه کسر از حقوق از شرایط مهم برای دریافت وام های بانکی است. اما عدم اعتماد افراد برای اینکه بتوانند ضامن یکدیگر شوند و اینکه ضمانت تعهدات بسیاری برای آنها ایجاد می کند، باعث شده است که افراد از اینکه ضمانت فردی را برعهده بگیرند یا اینکه به علت نداشتن ضامن کارمند به بانک ها مراجعه نکنند و به دنبال راهکارهای دیگر برای رفع مشکلات مالی خود شوند. کاهش نقدینگی، یکی از سیاست های دولت برای کنترل تورم است. این مورد نیز باعث شده که بانک ها توانایی پرداخت تسهیلات به افراد را نداشته باشند و پرداخت تسهیلات به شدت محدود شود.

با توجه به شرایط بیان شده، وام های فوری با عناوین و شرایط مختلف که توسط افراد و شرکت های مختلف خصوصی پرداخت می شود، در حال افزایش است. برای این کار نیز تبلیغات گستردگی انجام می شود، روزانه می توان تبلیغات وام های فوری را در هر خیابانی به صورت تراکت با عنوان وام بدون ضامن، بدون چک فقط با ارائه سفته مشاهده کرد.

سفته، هیچ نوع ضمانت اجرایی ندارد و تنها اوراقی است که می توان آن را از بانک خریداری کرد. بنابراین کسی که در حال اعطای وام است، می داند که با این شرایط وام را پرداخت می کند. لطفا قبل از اقدام برای دریافت وام های فوری حتما با یک مشاوره حقوقی مانند محبوبه حجتیان مشورت کنید تا در دام کلاهبرداران وام های فوری گرفتار نشوید. 

 متاسفانه سود بالایی که افراد و شرکت ها برای وام فوری غیربانکی می گیرند، به طور قطع تا زمانی که افراد در شرایط سخت و طاقت فرسایی نباشند، حاضر نخواهد بود که برای دریافت این نوع وام اقدام کنند. بنابراین افراد تنها به علت اضطراری که دارند، به پرداخت این سودهای کلان مجبور می شوند. برای مثال یک وام 100 میلیون تومانی حدود 40 میلیون تومان آن، به عنوان سود و موارد دیگر کسر خواهد شد. وام های فوری غیربانکی توجیه اقتصادی ندارد، اما افراد در مواقع ضروری مجبور به دریافت آن خواهند شد.

مقاله پیشنهادی : دعاوی ملکی حقوقی چیست؟

وام فوری - شرایط اعطای وام فوری

شرایط دریافت وام های سرمایه گذاری

وام های سرمایه در حال گردش، هیچ شکل و شمایل خاصی ندارد و شامل چارچوب و قانون خاصی نمی شود. به عبارتی می توان بیان کرد که آنها باید طبق قانون ماده مدنی تحریر شوند و مطابق با اصل قانون قراردادها باشند؛ اما متاسفانه از هیچ قانونی تبیعت نمی کنند و ضمانت اجرایی نیز ندارند.

در ادامه یکی از موارد کلاهبرداری وام های فوری که محبوبه حجتیان با ترفندهای قانونی موفق به رهایی موکل خود از دام کلاهبرداران شده، بیان شده است.

موکل خانمی بودند که پدر او در زندان و خود او طلاق گرفته بود، بنابراین در شرایط اصلا مساعدی نبوده و به علت اضطرار مالی و شرایطی که داشته، به شرکتی برای دریافت وام فوری مراجعه کردند که به نظر معتبر بودند. در همین راستا به او پیشنهاد می شود که اگر سند ملکی خانه پدری را نزد آنها بسپارد، برابر با 50 درصد ارزش ملک به او وام پرداخت خواهد شد که حدود 3 ماه بعد می تواند با سود آن را پرداخت و سند را دریافت کند. اما اعطاکنندگان وام با امضای اوراق مختلف از سوی زن و با ترفندهای کلاهبرداری، ملک پدری او را تصاحب کردند که در هنگام بازپرداخت بعد از سه ماه متوجه این ماجرا شد.
در همین راستا محبوبه حجتیان می گوید که اوراقی که امضا شده بود برعلیه موکل بود و قابل دفاع نبود؛ اما با تنظیم لایحه به صورت مرحله ای تمام موارد کلاهبرداری برای بازپرس تشریح شد. اینکه کلاهبرداری چطور صورت گرفته و موکل در چه شرایطی قرار گرفته که بدون مطالعه و با اطمینان خاطر اسناد را امضا کرده است. عدم مذاکره شفاهی در حین قرارداد و اقداماتی که انجام شده است، بدون اطلاع موکل بوده است و اینکه ملک با نصف قیمت فروخته شده است، همه این موارد موجب شد که شکایت در مرحله اولیه مورد قبول واقع شود. سپس پلاک ثبتی ملک توقیف و جلوی ثبت و انتقال آن گرفته شد. بعد دستور قضایی مانع از اجرای صدور حکم تخلیه شد.

همچنین بازپرس محترم با دستور قضایی موقتی که صادر کردند، مانع از آن شدند و از اجرای آن صرف نظر شد تا وقتی نتیجه بازپرسی مشخص شود، تمام کسانی که در این ماجرای با یکدیگر همکاری کرده بودند که این کلاهبرداری صورت گرفته، مطابق با قانون با آنها برخورد شد. همچنین دفتر مشاوره املاک که فروش ملک با 50 درصد در آن معامله شده بود، پلمپ شد و تمام این موارد باعث شد که حق موکل پرونده محبوبه حجتیان، هر چند به سختی احقاق شود.

توصیه محبوبه حجتیان وکیل پایه یک دادگستری درباره موارد ذکر شده این است که افراد جامعه باید مطلع باشند که وضعیت نقدینگی نباید باعث شود که به هر طریقی به گرفتن وام های مختلف که اغلب کلاهبرداری هستند، روی بیاورند. همچنین باید بدانند که اکثر وام های فوری و بدون ضامن، سود بسیاری دارند و در اغلب موارد کلاهبرداری هستند.

بیشتر بخوانید : راهنمای انتخاب وکیل حقوقی

وام فوری - دریافت وام سرمایه گذاری

وکیل حقوقی برای مشاوره دریافت وام فوری

اگر بخواهید سند یا مدرکی را ارائه دهید یا با طلا یا سیم کارت و یا خودرو وام و تسهیلات دریافت کنید، تمام این موارد راه های خطرناک و بدون توجیه اقتصادی برای دریافت وام است؛ زیرا ممکن است که تمام سرمایه خود را دست بدهید. همچنین وام های فوری راهکارهای اصولی و حقوقی ندارند؛ زیرا افراد به علت قرارگرفتن در فشار اقتصادی و شرایط اضطرار، مجبور به امضای تمام اوراق قبل از گرفتن این نوع وام ها می شوند. به همین علت تمام این موارد نیاز به مشاور با یک وکیل حقوقی باتجربه دارد.

با استفاده از مشاوره وکیل حرفه ای با کمتر هزینه ای که برای پرداخت مشاوره دریافت می شود، می توان مانع از بروز مشکلات مالی در آینده شوید. اگر ارائه مشاوره حقوقی قبل از امضای اوراق برای دریافت وام های فوری یا سرمایه در حال گردش باشد، تعداد زیادی از پرونده های حقوقی که برای کلاهبرداری وام های فوری تشکیل می شود، دیگر وجود نخواهد داشت.

منبع :  khabarerooz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *