وکیل ملکی, امور اراضی

بهترین وکیل امور اراضی برای پرونده های حقوقی ملی و…

بهترین وکیل امور اراضی برای پرونده های حقوقی و...

وکیل امور اراضی، بر تمام قوانین مربوط به اختلافات اراضی ملی، دولتی و شخصی تسلط کامل دارد. بنابراین می توان بیان کرد که علاوه بر تسلط بر تمام امور حقوقی، بر این نوع موارد نیز باید آگاهی داشته باشد و بتواند از موکلان خود در دعوای مربوط به امور اراضی دفاع کامل داشته باشد.

با توجه به رشد جمعیت و افزایش تقاضای افراد برای تسلط بر اراضی مختلف، بسیار طبیعی است که در این موارد بین افراد اختلافاتی به وجود آید. بنابراین برای حل مشکلات و دعاوی مختلف قوانین مهم برای رفع این مسائل وضع شده است. از آنجایی که قوانین مربوط به دعاوی اراضی بسیار پیچیده است گاهی تنها با کمک وکلای با تجربه و مسلط به این قوانین مربوط به اراضی می توان به نتیجه دلخواه رسید.

وکیل امور اراضی برای اثبات حقانیت موکلان خود تلاش می کند تا به آن چیزی که حق آنها است، برسند.

ویژگی های مهم وکیل امور اراضی

 • تسلط کامل بر قوانین مربوط به امور اراضی (علاوه بر آگاهی نسبت به موارد حقوقی و کیفری و داشتن مجوز از کانون وکلا)
 • دانش و تجربه لازم برای بررسی پرونده (تجربه درباره پرونده های مختلف اراضی موجب موفقیت بیشتر وکیل اراضی خواهد شد، درواقع می توان بیان کرد هر چقدر در این زمینه تجربه داشته باشد، بهتر می تواند برای دفاع از موکل خود با تسلط بر قوانین و راهکارهای آن، اقدام موفقیت آمیز داشته باشد)
 • آگاهی از موارد ثبتی درباره امور اراضی
 • توانمند برای ارائه لایحه های دفاعیه محکمه پسند با توجه به قانون ها موجود درباره امور اراضی
 • تسلط کافی بر رویه های قضایی
برای ارتباط با محبوبه حجتیان، بهترین وکیل امور اراضی دادگستری می توانید با شماره تلفن 09191490779 تماس بگیرید.
بهترین وکیل امور اراضی محبوبه حجتیان

اراضی چیست؟

از لحاظ حقوقی به تمام زمین های «دایر، بایر، موات» اراضی گفته می شود که آنها می توانند تحت مالکیت شخصی یا دولتی باشند. براساس قانون برای هر کدام از اراضی موارد حقوقی مشخص تعیین شده است که در هنگام بروز اختلاف، مطابق قانون در مورد آنها تصمیم گیری خواهد شد.

درباره تقسیم بندی اراضی مختلف می توان آن را به سه دسته تقسیم کرد که عبارت است از:   

اراضی دایر: به زمین های که در حال ساخت و ساز یا کشاورزی باشند، زمین دایر می گویند، درواقع به اراضی گفته می شود که در حال بهره برداری هستند و به صورت دائم پویایی دارند و از آنها استفاده می شود. زمین های که مربوط به فضای سبز برای جلوگیری از آلودگی هوا و مفید برای محیط است، جزو اراضی دولتی دایر محسوب می شوند.

اراضی بایر: به زمین هایی که در طول 5 سال گذشته از آنها استفاده ای نشده و کاربری خاصی ندارد، به صورت متروک با وجود مالک مشخص یا غیر مشخص، از آنها بهره برداری خاصی نمی شود، زمین بایر گفته می شود.

اراضی موات: زمین هایی که نه در گذشته و نه در حال بهره برداری از لحاظ کشاورزی و ساخت و ساز از آنها نشده باشد، جزو زمین های موات هستند. این زمین ها بدون داشتن مالک مشخص، برای تعیین تکلیف در اختیار دولت و منابع طبیعی قرار خواهند گرفت.

همچنین اراضی مختلف از نظر نوع مالکیت به سه دسته خصوصی، دولتی و وقفی و از لحاظ کاربری به کشاورزی، باغات، مسکونی و صنعتی تقسیم بندی می شوند.

دعاوی مربوط به اراضی

ـ تسلط بر زمین به صورت غیر قانونی، در صورتی که بر اساس سند، مالک شخص دیگر باشد.

ـ زمین کشاورزی به زمین مسکونی تغییر کاربری داده شود. این کار برخلاف محیط زیست است و ممنوعیت قانونی دارد و برای این کار باید مجوز قانونی گرفته شود.

ـ مسائل مربوط به زمین های کشاورزی در صورت بایر بودن، تسلط منابع طبیعی بر آنها، از موارد بسیار اختلاف برانگیز مربوط به امور اراضی است. این موارد جزو دعاوی مربوط به منابع طبیعی است که بین افراد حقوقی و حقیقی به وجود می آید.

ـ بهره برداری از درختان میوه و باغ که نسبت به آن حق مالکیت وجود ندارد و برخلاف قانون اقدام به این کار شده است.

ـ زمین خواری، یکی از موارد بسیار مهم در اختلاف مربوط به امور اراضی بوده که روزانه در حال افزایش است. به این صورت که افراد بر زمینی که مالک آن نیستند، شروع به ساخت و ساز می کنند. این کار به نوعی کلاهبرداری است که برای مقابله با این نوع موارد از سوی قوه قضاییه، قوانین بسیار مهمی وضع شده است.

لازم به ذکر است که افراد عادی نمی توانند دست به زمین خواری بزنند، به همین علت از آن به عنوان یکی از مفاسد اقتصادی در میان دولت ها یاد می شود؛ زیرا اغلب اراضی ملی که کاربری کشاورزی دارند و جزو منابع طبیعی هستند، گرفتار زمین خواران اقتصادی می شوند.

درباره تمام موارد ذکر شده و سایر موارد مربوط به اختلاف در امور اراضی، می توان با کمک وکیل امور اراضی برای اثبات حقانیت تلاش کرد و نسبت به مالکیت اراضی خود اقدامات لازم را انجام داد.

بهترین وکیل امور اراضی محبوبه حجتیان

صدور سند مالکیت برای اراضی ملی چیست؟

صدور سند مالکیت برای اراضی ملی مطابق با قوانین مربوط به اراضی ملی و اسناد موجود، انجام می شود. درواقع می توان بیان کرد که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تملک اراضی را متعلق به تمام ایرانیان می دانند که به عنوان امانت در اختیار دولت قرار دارد و باید در حفظ آن برای نسل های آینده کوشا باشد. بر همین اساس حق مالکیت برای بهره برداری از آن را مطابق با قانون بدون اینکه آسیبی به اراضی ملی وارد شود، به افراد انتقال دهد یا به صورت موقت و اجاره ای در اختیار آنها بگذارد.

برای صدور سند مالکیت برای اراضی ملی در ایران، به شرطی که به عنوان اراضی ابتدایی (زمین ‌هایی که قبلاً ثبت نشده ‌اند) شناخته شوند، از طریق سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران باید به ثبت رسیده و پس از انجام مراحل و مدارک لازم، سند مالکیت برای مالک به نام او صادر خواهد شد. اما در صورتی که زمینی از پیش ثبت شده باشد، شخص مورد نظر باید حقوق خود را در مورد این زمین اثبات کند و پس از تأیید، سند مالکیت به نام او صادر خواهد شد.

برای حل تمام مسائل حقوقی در زمینه اراضی ملی می توانید از مشاوره حقوقی محبوبه حجتیان استفاده کنید.

سند رسمی مالکیت در اراضی ملی چیست؟

سند رسمی مالکیت در اراضی ملی به دو نوع سند رسمی اشاره دارد.

سند مالکیت مستقیم: این سند برای زمین ‌هایی صادر می ‌شود که توسط دولت به فرد یا شرکتی واگذار شده است. در این حالت، فرد یا شرکتی که زمین را در اختیار دارد، صاحب آن خواهد بود و می تواند از آن به عنوان دارایی خود استفاده کند.

سند اجاره: این سند برای اراضی صادر می‌ شود که توسط دولت به فرد یا شرکتی اجاره داده می شود. در این حالت، فرد یا شرکتی که زمین را اجاره می کند، حق استفاده از زمین را دارد، اما حق مالکیت متعلق به دولت است.

در هر دو حالت، سند مالکیت یا سند اجاره از سوی دولت صادر می شود و استفاده غیرقانونی از اراضی ملی پیگرد قانونی دارد و در صورت بروز تخلف از سوی قانون با افراد برخورد می شود.

چگونگی صدور سند مالکیت برای اراضی ملی و دولتی

سند دار کردن اراضی ملی و دولتی در بسیاری از موارد غیرممکن است؛ زیرا حق مالکیت و بهره برداری این نوع اراضی در اختیار دولت است و به عنوان مالک اصلی شناخته می‌ شود. بنابراین افراد قانونی یا حقیقی نمی توانند به صورت مستقیم مالک یا صاحب امتیازی بر روی اراضی ملی و دولتی باشند.

اما در برخی موارد خاص همانند اجاره بهره ‌برداری یا دریافت مجوز از دولت، افراد می‌ توانند به عنوان کاربران واقعی اراضی ملی عمل کنند. در این صورت، برای افرادی که بهره‌ بردار یا مستأجر این نوع اراضی هستند، سند یا قرارداد مشابهی تهیه می ‌شود که شرایط و مقررات مالکیت، بهره ‌برداری و استفاده از این اراضی را تعیین می ‌کند. این قراردادها یا اسناد نیز باید به صورت رسمی در دفاتر ثبت شوند تا جلوی هرگونه اختلاف در آینده را بگیرند.

برای مثال در مناطقی که مراتع ملی وجود دارد، بهره برداران مرتع یا دامداران مستأجر قراردادی با سازمان منابع طبیعی برای استفاده از مرتع تهیه می ‌کنند و حقوق و تعهدات خود را در این قراردادها به ثبت می‌ رسانند. همچنین در صنعت دولتی، مثل نفت و گاز، کاربران می‌ توانند به صورت قراردادی بهره‌ برداری از این منابع را دریافت کنند.

برای الزام و تنظیم سند رسمی، اثبات بیع و خلع ید می توانید از محبوبه حجتیان به عنوان وکیل امور اراضی استفاده کنید. 

مراحل ثبت و صدور سند مالکیت اراضی ملی

برای ثبت و صدور سند مالکیت اراضی ملی، مراحل زیر باید انجام شود.

بررسی وضعیت قانونی زمین: در این مرحله، باید وضعیت قانونی زمین بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که به دولت تعلق دارد.

تعیین مالکیت قبلی: در این مرحله، باید مالکیت قبلی زمین بررسی شود تا از عدم وجود هرگونه اشکال در انتقال مالکیت اطمینان حاصل شود.

تهیه مدارک لازم: برای ثبت اراضی و صدور سند مالکیت، باید مدارک لازم شامل پرونده ثبتی، مستندات مالکیت قبلی و مدارک شناسایی صاحبان اراضی تهیه شود.

پرداخت هزینه ‌های مربوط به ثبت اراضی ملی: برای ثبت اراضی و صدور سند مالکیت، هزینه ‌های مربوط به آن باید پرداخت شود.

ثبت اراضی: پس از تهیه مدارک و پرداخت هزینه‌ های ثبت، اراضی با رعایت قوانین و مقررات ثبتی، در سامانه ثبت اراضی به نام دولت ثبت خواهد شد.

شرایط صدور سند مالکیت اراضی ملی

صدور سند مالکیت اراضی ملی به شرایط خاصی بستگی دارد. در ادامه چند شرط مهم برای این کار ذکر شده است.

 • صدور مجوز: قبل از هر چیز، برای استفاده از اراضی ملی باید از دولت مجوز تهیه کرده و تمام شرایط لازم را رعایت کرد.
 • تعیین نوع استفاده: براساس قانون اراضی ملی، تعیین نوع استفاده از زمین بسیار مهم است. مثلاً برای استفاده در کشاورزی، دامداری شرایط و مقررات مختلفی وجود دارد.
 • پرداخت هزینه: پرداخت هزینه به موقع برای استفاده از اراضی ملی بسیار مهم است. هزینه‌ های مربوط به استفاده از زمین‌ های ملی برحسب متراژ و نوع استفاده تعیین می ‌شود.
 • ثبت در سامانه اراضی: پس از تأیید شرایط قانونی، زمین باید در سامانه اراضی به نام دولت ثبت شود.
 • عدم تخلف: به جای خرید و فروش زمین ‌های ملی، بهتر است به صورت رسمی اقدام به اجاره کردن آنها کرد. هرگونه تخلف مالی و قانونی می‌ تواند باعث لغو مجوز یا عدم تمدید آن شده و در نتیجه عدم صدور سند مالکیت شود.
 • رعایت شرایط و مقررات: مجوز استفاده از زمین‌ های ملی بر اساس شرایط و مقررات تعیین شده برای کاربری مورد درخواست صادر می شود. به همین دلیل رعایت این شرایط و مقررات بسیار مهم است.
 • صدور سند مالکیت: پس از ثبت اراضی، سند مالکیت توسط دفترخانه املاک در نام صاحبان جدید به عنوان مالکان زمین صادر خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله اعتراض به ملی شدن اراضی پیشنهاد می شود.

ملی شدن اراضی محبوبه حجتیان

اسناد مالکیت مشاع در اراضی ملی

در برخی موارد اراضی ملی به صورت مشاع توسط چند نفر یا شرکت بهره ‌برداری می‌ شود. در این حالت، برای ثبت حقوق مالکیت، باید اسنادی مانند «عقد مشاع» و «تفکیک مالکیت» در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد. در این اسناد، نام و مشخصات هر یک از مالکان مشاع ذکر شده و سهم هر فرد در مالکیت اراضی مشخص می‌ شود. همچنین در صورت تغییر در سهم مالکان، باید اسناد جدیدی تهیه و در دفاتر ثبت شود تا تغییرات مالکیت نیز به روز شود.

اسناد مالکیت معارض در اراضی ملی

معارض یا اراضی غیر قابل کشت، بر اساس مفاد ماده ۱۴۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی از ملک دولت مستثنی هستند و تنها به شخص حقیقی یا حقوقی که از سوی دولت در این خصوص مجوز دریافت کرده‌ اند، واگذار می‌ شوند. بنابراین اسناد مالکیت معارض نیز برای ثبت در دفاتر اسناد رسمی باید با مجوز دولت صادر شده باشند و حقوق مالکیت در آنها ذکر شود. همچنین هرگونه تغییر در سهم مالکان باید با مجوز دولت انجام شود و اسناد جدیدی تهیه و در دفاتر ثبت شود تا تغییرات مالکیت نیز به روز شود.

در اراضی ملی اسناد مالکیت اشخاص در تعارض با برگ تشخیص

در صورتی که اسناد مالکیت اشخاص در تعارض با برگ تشخیص حاصل از دادرسی باشند، باید به تصمیم دادگاه عمل شود. اگر دادگاه به نفع فردی تصمیم گرفته باشد، اسناد مالکیت براساس تصمیم دادگاه تغییر خواهد کرد و حقوق مالکیت به فرد برنده دادگاه واگذار خواهد شد. در صورتی که دادگاه تصمیمی نگرفته باشد، موضوع به دیوان عدالت اداری ارجاع داده خواهد شد و پس از صدور حکم از سوی دیوان عدالت اداری، بر اساس آن تصمیم، اسناد مالکیت تغییر خواهد کرد و حقوق مالکیت به فرد برنده حکم واگذار خواهد شد.

قوانین ثبت در اراضی ملی

ماده 147 و 148 قانون ثبت اسناد و املاک کشور، در خصوص اراضی ملی به شرح زیر است.

ماده 147: هرگاه برای تعیین صحت ادعای هریک از اشخاص در خصوص حق مالکیت یا حق داری به هر نوعی از املاک ملی، به دلایلی مشکوک وجود داشته باشد، پس از بررسی، موضوع به مرجع قضایی برای تصمیم گیری ارجاع داده می ‌شود.

ماده 148: هرگونه نقل و انتقال املاک ملی، حتی در صورتی که به صورت موقت باشد، مستلزم اخذ موافقتنامه کاربری اراضی یا سایر مجوزهای لازم از وزارت مربوط به آن است. برای انجام عملیات ثبتی، ضروری است که این مجوزها به ثبت کننده ارائه شود.

در همین راستا می توان بیان کرد که این دو ماده برای تضمین صحت و سلامت فرایند ثبت اسناد مالکیت در اراضی ملی و حفظ منافع دولت و جامعه ایران از طریق تأکید بر رعایت قوانین، برای اجرا در نظام ثبت اسناد و املاک پیش ‌بینی شده‌ اند.

بهترین مشاوره حقوقی برای صدور سند مالکیت اراضی ملی

محبوبه حجتیان با داشتن دانش و تجربه فراوان در امور اراضی می تواند به تمام کسانی که در زمینه اراضی ملی و دولتی مشکلات حقوقی دارند، مشاوره حقوقی ارائه دهد. ایشان به عنوان بهترین وکیل ملکی موفق در به نتیجه رساندن پرونده هایی با موضوع ملکی و حقوقی بوده است.

بهترین وکیل امور اراضی محبوبه حجتیان

تصویب قانون ملی شدن اراضی

قانون ملی شدن اراضی در سال 1342 تصویب شد تا درباره تعدادی از اراضی موارد قانونی رعایت شود. همچنین برخی از اشخاص و زمین خوارها به دنبال این مورد نباشند که زمین های بدون مالک را تصاحب کند و اراضی بایر یا جنگل و مراتع را که در حقیقت ذخایر ملی کشور هستند، با کاربری شخصی خود مورد سوءاستفاده قرار دهند. به همین علت قانون ملی شدن اراضی تصویب شد تا جلوی زمین خواری گرفته شود و ذخایر ملی برای تمام عموم مردم باقی بماند، نه اینکه یکسری افراد یا اشخاص آن را مورد استفاده قرار دهند و از ناآگاهی افراد در زمینه قانون ملی شدن اراضی به نفع خود سوء استفاده کنند.

برای جلوگیری از این موارد می توانید از مشاوره حقوقی محبوبه حجتیان وکیل پایه یک دادگستری که در زمینه وکالت امور ملکی تجربه دارند، استفاده کنید. شما می توانید تمام پرونده های مربوط به اراضی و سایر موارد حقوقی را به ایشان بسپارید و مطمئن باشید که به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

موارد حقوقی تاثیرگذار در پرونده های امور اراضی

قانون ملی اراضی، جزو قوانینی است که بسیار دستخوش تغییرات بوده است. همچنین در روند رسیدگی و مراجع رسیدگی، مهلت اعتراض و نحوه اعتراض جزو مواردی است که به شدت تغییرات داشته است. بنابراین اگر شخص بخواهید به دادگاه مراجعه کند که آیا مهلت اعتراض درباره امور اراضی چقدر است و بخواهد با استفاده از قانون 1342 این کار را انجام دهد ، نمی تواند به نتیجه ای مطلوب برسد. بنابراین باید از وکیل امور اراضی استفاده کند که به تمام تغییرات و آیین نامه های که در این زمینه تصویب شده، آشنایی کامل داشته باشد.

وکیل امور اراضی باید درباره آیین نامه و بخش نامه های که در این مورد وجود دارد، اطلاع کامل داشته و آنها را مورد مطالعه قرار دهد. محبوبه حجتیان جزو  بهترین وکیل امور اراضی است که پرونده های زیادی درباره تخلفات و کلاهبرداری های امور ملکی را به موفقیت رسانده است.

تفسیر عکس هوایی در اراضی

تفسیر عکس هوایی، موردی است که در پرونده های امور ملکی و اراضی بسیار اهمیت دارد. بنابراین در این مورد باید بدانید از آنجایی که عکس های هوایی در مقیاس های مختلف گرفته می شود، تفسیر آن باید توسط کارشناس حرفه ای انجام شود. این نوع کارشناسان بسیار اندک هستند و کار آنها نیاز به تخصص ویژه دارد.یک کارشناس معمولی نمی تواند این کار را انجام دهد ، مگر اینکه در زمینه تفسیر عکس هوایی تخصص کامل را داشته باشد. به همین علت در پرونده های حقوقی ملکی و امور اراضی متاسفانه نداشتن علم کافی قاضی در این مورد و اینکه کاملا بحث تخصصی است، موجب افزایش سوء استفاده و تشخیص نادرست می شود.

بنابراین با توجه موارد بیان شده، دفاع از حق شما در خصوصی پرونده های ملکی و امور اراضی تنها توسط یک وکیل پایه یک دادگستری که در این زمینه تجربه دارد، امکان پذیر خواهد بود. برای مشاوره حقوقی با موسسه حقوقی محبوبه حجتیان وکیل پایه یک و متخصص امور ملکی می توانید با شماره تلفن 09121584013 تماس حاصل فرمایید.

اینکه قضات محترم و کارشناسنان صرفا بر مبنای عکس هوایی برای پرونده های امور ملکی تصمیم گیری می کنند، بسیار خوب است، ولی باعث می شود که حقوق افراد جامعه مورد تبعیض قرار گیرد. به این صورت که ملکی که برای شخص نیست، به تملک شخصی داده شود یا اینکه ملکی که متعلق به یک فرد است، از تملک آن خارج شود. استناد به عکس هوایی مستند قوی نخواهد بود و در رویه قضایی باید تمام آثار مهم مورد نظر قرار گیرد. به همین علت می توان بیان کرد که قاضی باید در این زمینه بررسی های لازم را انجام دهد و عکس هوایی هیچ علمی یقینی برای قاضی ایجاد نخواهد کرد.

همچنین علم قاضی باید وابسته به صحبت کارشناس امور اراضی و وکیل حقوقی ملکی باشد. استفاده تنها از عکس هوایی، خطای دادرسی را افزایش داده و عدالت در دادرسی را زیر سوال می برد. بنابراین می توان با مشاوره گرفتن از یک وکیل با تجربه در امور ملکی، به شما برای موفقیت پرونده های حقوقی کمک می کند. نکته قابل بررسی دیگر درباره عکس هوایی این است که عکس های هوایی با مقیاس های کاملا متفاوت انجام می شود. بنابراین امکان زوم کردن آن بسیار سخت است و تحلیل آن به مراتب سخت تر خواهد بود، نمی توان فقط با یک عکس هوایی حقوق افراد را مورد بررسی قرار داد و قطعا این معیار، معیار عادلانه ای نخواهد بود.

پیشنهاد می شود برای به موفقیت رسیدن تمام پرونده های حقوقی مربوط به امور اراضی ملی و دولتی از محبوبه حجتیان که یکی از بهترین وکلای با تجربه در این زمینه است، استفاده کنید.

اصلاح هندسی در اراضی 

اصلاح هندسی، یکی از مواردی است که به تازگی وارد سیستم بررسی پرونده های امور اراضی شده است. اصلاح هندسی به این مورد می پردازد که در یک نقشه کشیده شده حدود اربعه باید در قالب هندسی درست باشد. بنابراین اگر قرار باشد که به صورتی تعریف شود که مرزها دقیقا تفکیک نشود و به صورتی باشد که حدود ارابعه اراضی با یکدیگر تداخل داشته باشند، در صدور سند به مشکل برمی خورند. به همین دلیل باید سعی شود که اصلاح هندسی به طور دقیق در حد تعریفی که وجود دارد، انجام شود.

در قانونی که برای امور اراضی در سال 1342 مصوب شده، مستثنیات آن مشخص شده است، برای اشکال هندسی نیز باید نقشه امور اراضی و مستثنیات آن مشخص شود. این کار بسیار رایج است و نیاز به اشکال هندسی نخواهد بود، مگر در مواردی که لازم و ضروری باشد، نباید به خاطر حل یکسری مسائل، حقوق اشخاص مورد تبعیض و تفریط قرار گیرد. اصلاح هندسی همان طور که از اسم آن مشخص است باید منجر به اصلاح هندسی یک زمین شود، نه اینکه به طور کلی حقوق یک شخص را پایمال کند.

در این مورد می توان بیان کرد که اصلاح هندسی موردی نیست که بتوان از طریق آن احقاق حق انجام شود و حقوق افراد را در قالب آن تبیین کرد. برای حل این نوع مشکلات می توانید از مشاوره حقوقی وکیل ملکی محبوبه حجتیان که در زمینه امور اراضی تجربه و دانش کافی دارد، استفاده کنید.

برای آگاهی بیشتر درباره موارد حقوقی اراضی مطالعه دعاوی نسق زراعی پیشنهاد می شود.  

بهترین وکیل امور اراضی محبوبه حجتیان

تاثیر وکیل اراضی بر موفقیت پرونده های حقوقی اراضی ملی 

محبوبه حجتیان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری، تجربه و دانش لازم را برای ارائه مشاوره حقوقی در مورد نحوه دفاع در برابر دعاوی مربوط به اراضی را دارد. ایشان درباره روند قضایی این نوع پرونده ها آگاهی کامل دارد و به شما یاری می رساند تا در پرونده خود به موفقیت کامل برسید. برهمین اساس می توان بیان کرد که برای انجام تمام امور حقوقی مربوط به اراضی باید از وکیل پایه یک دادگستری با تجربه استفاده شود؛ زیرا تنها او می تواند به شما در این زمینه کمک کند. 

محبوبه حجتیان به عنوان بهترین وکیل امور اراضی، می تواند حقانیت شما را در پرونده های حقوقی به اثبات برساند. ایشان به جز وکالت در زمینه امور ملکی، وکالت در تمام زمینه های حقوقی مانند طلاق، خانواده، کیفری، وکیل پزشکی و جنایی را به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد.

همچنین این مورد را در نظر داشته باشید که هر کسی یک بار فرصت دفاع و موفقیت در هر پرونده را دارد و نتیجه آن نتایج موثری بر موضوعات مالی و حقوقی افراد جامعه دارد و قطعا در این زمینه نباید هیچ ریسکی را متحمل شوید. از این رو برای داشتن پرونده ای موفق در زمینه مسائل حقوقی و کیفری پیشنهاد می شود تنظیم لایحه، شکواییه و دادخواست مربوط به امور اراضی خود را به محبوبه حجتیان، به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری بسپارید. 

ایشان با دانش کافی و تسلط بر قوانین حقوقی توانایی تنظیم شکواییه، لایحه و دادخواست مسائل حقوقی و کیفری مربوط به اراضی شما را به صورت کاملا حرفه ای دارا است. با این کار هزینه کمتری نسبت به حق الوکاله از شما دریافت می شود. همچنین امکان پیگیری مراحل پرونده توسط خود شما فراهم می شود و به شما اطمینان داده خواهد شد که به راحتی می توانید حقانیت خود را اثبات کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید از طریق لینک زیر با محبوبه حجتیان تماس حاصل فرمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *