فعالیت های حقوقی محبوبه حجتیان, رپورتاژ, وکیل تجاری, وکیل رمز ارز و ارز دیجیتال

بازی همستر از طمع‌ورزی تا کلاهبرداری‌های جدی و خالی شدن حساب‌ها

از طمع ورزی تا کلاهبرداری های جدی و خالی شدن حساب ها

بازی همستر از طمع ورزی تا کلاهبرداری های جدی و خالی شدن حساب ها

دیدگاه محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری درباره بازی همستر

این روزها شاید دیده باشید که مخاطبان بسیاری از شما هر لحظه به تلگرام می‌پیوندند و در لیست گفتگوی شما تعداد زیادی پیام درباره ورود به تلگرام از مخاطبان خود می‌بینید. به این صورت که مشاهده می‌کنید هر لحظه مخاطبان زیادی از شما به تلگرام می‌پیوندند که باعث تعجب می‌شود. چطور ممکن است که یک پلتفرم به یکباره این چنین محبوب شده و همه افراد را جذب خود می‌کند، به خصوص در کشور ما که این نوع شبکه‌های مجازی فیلتر هستند!

به تازگی ربات همستر روی تلگرام‌ خیلی از افراد دیده می‌شود یا وقتی افراد یکدیگر را می‌بینند در مورد این بازی و داستان ارزهای نجومی درحال صحبت هستند که قرار است از بازی کردن با همستر به دست بیاورند.

فرضیات بسیار زیادی درباره بازی همستر وجود دارد. به طوری که در مورد این بازی نظرهای بسیاری داده داده شده است. برخی می‌گویند بازی سیاسی است یا اینکه اسرائیل پشت پرده است و یا قرار است افراد جهان سوم تبدیل به ربات برای افراد ساکن در جهان اولی شوند. 

بعضی دیگر می‌گویند یک عده ذکر ختم صلواتشان را از طریق بازی همستر انجام می‌دهند به امید اینکه بتوانند ثواب بیشتری را دریافت کنند یا اینکه قرار است در ماجرای انتخابات ایران مردم درگیر بازی همستر و نات کوین و سایر ارزها باشند و با برنامه‌های رباتی و دیجیتالی ذهنشان از مسائل سیاسی اجتماعی و اقتصادی و بقیه مسائل سیاسی دور شود. برخی دیگر نیز اظهار می‌دارند سیاستمداران در حال اقداماتی هستند که قرار است ذهن‌ها به آن سمت برود. همه این موارد حدسیاتی است که دقیقا مشخص نیست که کدام درست و کدام به واقعیت نزدیکتر است.

بازی همستر از دیدگاه محبوبه حجتیان

برد یا باخت با بازی همستر از نگاه محبوبه حجتیان

درباره رمز ارزها بعضی از افراد کاملا بین صفر و صد هستند، یک عده از افراد اصلا رمز ارز را قبول ندارند و می‌گویند که پشتوانه طلا و دلار نیست و هنوز این شکل از پول را باور ندارند. بعضی دیگر تمام زندگی خود را در رمز ارزها، بازی و ترید کردن خلاصه کردند.

داستان از این قرار هست که از همان ابتدای ایجاد رمز ارزها، یکسری بازی‌ها، پلتفرم‌ها و ربات‌ها این قابلیت را داشتند که کاربران می‌توانستند تعدادی سکه مجازی را در بازی و در مراحلی که طی می‌کردند، دریافت و از آنها استفاده کنند. بسیاری از افراد سال‌های زیادی است که این نوع بازی‌ها را انجام می‌دهند، به امید اینکه یک روزی تبدیل به پول شوند و ارزش پیدا کنند.

 اما چیزی که واقعیت دارد این است که خیلی از این رمزها سال‌های زیادی از آن می‌گذرد و هیچ کدامشان تبدیل به ریالی پول نشده و اصلا در صرافی‌ها به عنوان رمز ارز با ارزش پولی که قابلیت خرید و فروش را داشته باشد، لیست نشده‌اند. 

درواقع مورد خرید و فروش قرار نگرفته و ارزش ریالی یا دلاری پیدا نکرده‌اند. به این معنا که آن ارزشی را که بتواند قابلیت خرید و فروش داشته باشد، پیدا نکرده است. بنابراین شما کاربران باید بدانید این نوع بازی‌ از زمانی که بازار رمز ارزها ظهور پیدا کرده، وجود داشته و خیلی از افراد که در این بازار هستند و اطلاعاتی از این بازار دارند، ساعت‌ها وقت خود را روی آن گذاشته؛ ولی متاسفانه هنوز به پول نرسیده‌اند.

مسئله‌ای که باید در نظر داشت این است که نمی‌توانیم بگویم ربات همستر دروغ یا درست است و از آنجایی که قبل از این ماجرا درباره بازی‌های این مدلی اعتمادسازی شده و نات کوین دقیقا از این طریق استخراج شد و کسانی که این ربات را داشتند، توسط تلگرام توانستند به این محصول برسند و سود خوبی کنند؛ ولی آیا ربات همستر نیز همین سرنوشت را پیدا خواهد کرد، این سوالی است که خیلی از کاربران از خود می‌پرسند؟

راهکارهای وکیل پایه دادگستری به کاربران بازی همستر

اگر شما کاربران گرامی دوست دارید که وارد این بازی شوید؛ اما نگران هستید که ممکن است خطری داشته باشد و مردد هستید که وارد شوید ، چند نکته را حتما در نظر بگیرید. اول اینکه هر چیزی در وضعیت رمز ارزها احتمال دارد، در بازار رمز ارزها  نمی‌توان هیچ چیزی را به صورت قطعی در نظر گرفت. ممکن است ربات همستر یک سرگرمی باشد که صرفا شبیه نات کوین اجرا می‌شود و از آنجایی که ربات نات کوین موجب سوددهی بسیاری از افراد شده، شاید ربات همستر فقط برای اعتمادسازی وارد این بازار شده است و درنهایت هیچ خروجی نداشته باشد.

 یا اینکه ممکن است یک بازی با اهداف سیاسی یا اقتصادی و ارزیابی اینکه چقدر می‌توان افراد را تحت‌تاثیر یک موضوع قرار داد، باشد و هر چیز دیگری ممکن است باشد. به همین علت از همان ابتدای شروع به بازی در نظر بگیرید که قطعیتی وجود ندارد که این ربات نیز مانند نات کوین باشد. ممکن است مانند هزاران بازی یا ربات دیگر که هیچ کدام از آنها به خروجی نرسیدند، باشد.

دومین مسئله این است که شما در اواسط بازی همستر باید یک ولد تهیه کنید و رمز آن حتی قابلیت وصل شدن به تلگرام را هم دارد، بنابراین احتمال دارد خیلی از افراد بتوانند کلاهبرداری کنند و با باز کردن ولتی که شما اطلاعاتی نسبت به آن ندارید (چون همه افراد عادی و عوام در حال وارد شدن به ربات همستر هستند). ممکن است رمز شما را کپی برداری و برای خودشان ذخیره کنند. سپس در آینده وقتی شما سکه‌ها را جمع‌آوری کرده و رمز ارز آن را برای خودتان به دست آورید، از موجودی شما بتوانند استفاده کنند. بنابراین احتمال اینکه افراد کلاهبردار پسوردهای ذخیره شده را در اختیار دیگران قرار بدهند، وجود دارد.

 در رابطه با بحث اعتقادی، اجتماعی و سیاسی هم نمی‌توانیم نظر داد؛ ولی قطعا مسیری است که باعث می‌شود سیاستمداران و دولتمردان در کل دنیا بتوانند ارزیابی کنند که یک بازی چه قدرتی دارد و چطور می‌تواند همه افراد را به یک سمت و سو هدایت کند. همچنین داده‌ها و خروجی‌هایی که از این ربات می‌توان برداشت کرد، به طور قطع قابل ارزش‌گذاری برای بقیه موضوعات خواهد بود.

 مسئله بعدی این است که تلگرام هرچند که جزء تقریبا پلتفرم‌های امن است؛ ولی در رابطه با میزان امنیت آن هنوز هیچ قطعیتی وجود ندارد و ممکن است اطلاعات شما کاربران یک امنیت نسبی داشته باشد؛ ولی قابلیت دسترسی و حک شدن از سوی بقیه برنامه‌ها یا ربات‌ها وجود داشته باشد. در ضمن اینکه میزان امنیت تلگرام چقدر است، تاثیر مستقیم دارد و اینکه این پلتفرم چقدر می‌تواند خطرناک باشد و چقدر می‌تواند اطلاعات شخصی شما کاربران را در معرض خطر قرار دهد یا هر چیز دیگری ممکن خواهد بود.

به هر حال بازار رمزها یک بازار بسیار جدید با رویکردهای بسیار نوین است که هیچ کسی از آن خبر ندارد. بنابراین شما کاربران گرامی برای استفاده از آن باید با احتیاط عمل کنید و تا زمانی که آگاهی خود را در این مورد افزایش نداده‌اید، نباید وارد این نوع بازی‌ها شوید. هر چند که ممکن است سود بسیار زیاد یا ضرر بسیار زیادی داشته باشند، هر دوی این احتمال وجود دارد.

وکیل پایه یک دادگستری محبوبه حجتیان

چگونگی ربات همستر از دیدگاه وکیل محبوبه حجتیان

به ربات‌هایی مانند همستر که در دنیای رمز ارز استخراج می‌شوند، ایردراپ می‌گویند. ربات همستر یا بقیه این نوع بازی‌ها که نام‌های مختلف دارند، هر کدام از آنها شکل‌های مختلف داشته که جزو ایردراپ محسوب می‌شوند. رمز ارزها اول به صورت ایردراپ هستند، بعد از اینکه به تعداد بالایی رسید در لیست صرافی‌ها قرار می‌گیرند، به این صورت که در شبکه‌های رمز ارز معرفی می‌شوند و چنانچه شرکت‌های بزرگ تایید کنند، به رمز ارز تبدیل می‌شوند و قابلیت خرید و فروش خواهند داشت. 

پس باید بدانید تمام رمز ارزها، ابتدا از طریق ایردراپ شروع می‌شوند و ایجاد آنها از این طریق است. دلیل اینکه همستر خیلی زیاد معروف شده، این است که یک کمپانی بزرگ به نام TOND به عنوان اسپانسر آن را حمایت می‌کند. همچنین شما کاربران گرامی باید بدانید که تمام این بسترهای بلاک‌چین ارتباط قوی با برنامه تلگرام دارد، حتی پروکسی هم در بستر بلاک‌چین است که وارد شده و بلاک چین بستر اصلی رمز ارزها است.

موارد ذکر شده دیدگاه وکیل محبوبه حجتیان درباره بازی همستر بود و اینکه چه اتفاقی قرار است به رخ دهد، مستلزم گذشت زمان است که مشخص می‌کند سرنوشت ربات محبوبی مانند همستر چه خواهد بود، آیا در آینده در لیست رمز ارزها قرار می‌گیرد یا اینکه تنها برای سرگرمی به عنوان یک ربات در اختیار کاربران قرار گرفته است.

منتشر شده در خبرگزاری خبر فوری