وکیل ملکی, اثبات بیع, الزام و تنظیم سند رسمی, امور اراضی, خلع ید

وکیل ملکی حرفه ای خوب

وکیل ملکی حرفه ای خوب

ممکن است از خود بپرسید که آیا برای داشتن یک وکیل ملکی حرفه ای خوب نیاز به پرداخت هزینه‌های بسیاری است، ولی باید بدانید که استفاده از وکیل با تجربه خیلی به صرفه تر از ضررهایی است که احتمال دارد به علت معامله های ملکی بدون اطلاعات حقوقی پرداخت کنید. داشتن یک وکیل ملکی حرفه ای می تواند شما را از نقض ناخواسته قانون یا انجام کاری که می تواند به ضرر شما باشد، باز دارد.

وکیل ملکی حرفه ای خوب کیست؟

وکیل ملکی، کسی است که وظیفه او اطلاع از قوانین و مقررات مربوط به معاملات ملکی است. وکلای املاک و مستغلات به مشتریان خود در درک قراردادها و سایر اسناد قانونی کمک می کنند. آنها با مسائل منطقه‌بندی و کلاهبرداری وام مسکن سروکار دارند. همچنین از سوی افراد وکالت دارد که با طرفین معامله مذاکره کنند، بر انتقال اسناد و عناوین نظارت و بررسی می‌کنند که آیا ملک تجاری یا مسکونی دارای حق رهن یا موضوع حقوقی دیگری است.

وکلای املاک می توانند هم با افراد و هم با شرکت ها کار کنند. اینکه آیا به یکی نیاز خواهید داشت یا خیر، در نهایت به آنچه می خواهید، انجام دهید بستگی دارد. شرایطی که ممکن است به یک وکیل ملکی نیاز داشته باشید.

برای ارتباط با محبوبه حجتیان بهترین وکیل ملکی می توانید با شماره تلفن 09121584013 بگیرید. 

وکیل ملکی خوب

وظایف وکیل ملکی حرفه ای

ارتباط با یک وکیل ملکی حرفه ای می تواند ایده خوبی باشد زمانی که شما با شرایط دشواری مانند سلب مالکیت یا فروش کوتاه مدت مواجه هستید، یا زمانی که می خواهید ملکی را خریداری کنید که متعلق به بانک است. وام دهنده و شرکت مالکیت شما ممکن است از شما بخواهند که یک وکیل دریافت کنید تا تأیید کنید که عنوان ملک مشکلی ندارد. داشتن یک وکیل می تواند به ویژه مفید باشد، اگر می خواهید یک ملک تجاری بخرید یا بفروشید؛ زیرا قوانین مربوط به روابط مستاجر و وضعیت پرونده مالیاتی شرکت می تواند بسیار پیچیده باشد.

اگر حکمی علیه شما صادر شده است یا درخواست ورشکستگی کرده اید، به نفع شماست که برای مشاوره با یک وکیل مشورت کنید. همچنین یک وکیل ملکی می تواند یک دارایی اصلی برای یک تیم املاک و مستغلات باشد که با ملکی که بخشی از دارایی شخصی است، در منطقه ای واقع شده است که در معرض بلایای طبیعی قرار دارد یا ملکی که دارای مشکل موریانه، سرب یا سایر آلاینده های محیطی است، باشد.

در برخی موارد، لازم نیست وکیلی پیدا کنید تا در خرید یا فروش خانه به شما کمک کند. بنگاه‌های املاک و مستغلات قبل از اینکه بتوانند مجوزهای خود را دریافت کنند، موظفند درک کاملی از اسناد استانداردی که خریداران و فروشندگان قبل از بستن قراردادهای خانه‌های خود باید ثبت کنند، داشته باشند. اگر نماینده ای با اعتبار و تجربه در رسیدگی به امور املاک خود انتخاب کرده اید، ممکن است اصلاً به وکیل نیاز نداشته باشید.

در عین حال، داشتن یک وکیل ملکی می تواند به شما آرامش دهد. با استفاده از وکلای املاک و مستغلات می توانید اطمینان حاصل کنید که با هیچ نوع موارد قانونی مغایرت نداشته باشد. علاوه بر این، آنها می‌توانند به دقت زبان قراردادهای خرید و سایر قراردادها را بررسی کنند تا مطمئن شوند خریداران و فروشندگان دقیقاً به آنچه می‌خواهند می‌رسند و اطمینان حاصل می‌کنند که همه چیز به روشی قانونی انجام می‌شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله بهترین وکیل ملکی پیشنهاد می شود.

مزایای استفاده از وکیل برای خریدار

در ادامه بیان می شود که درواقع وکیل ملکی خوب و حرفه ای چه کاری برای خریدار انجام می دهد؟

خرید خانه مهم ترین معامله ای است که در طول زندگی خود انجام می دهید. این تصمیم تغییر دهنده زندگی مستلزم این است که مطمئن شوید هر مرحله از فرآیند خرید به طور کامل انجام می شود و اطمینان حاصل کنید که موردی برای ضرر رساندن شما وجود ندارد. اگر در تجربه خرید خانه یا یک ملک تجاری تازه کار هستید، احتمالاً می دانید که به یک وکیل نیاز دارید، اما ممکن است مطمئن نباشید که چه نقشی ایفا می کند.

وکیل ملکی هم برای خریدار و هم برای فروشنده ضروری است. وکلای ملکی انتقال مالکیت را تضمین می کنند، همچنین شرایط قرارداد خرید و یک عنوان واضح برای ملک را مشخص می کنند. این موارد جزو وظایف اصلی آنهاست. برخی از مزایای استفاده از وکیل ملکی برای خریدار عبارت است از:

 • توافقنامه خرید و سایر اسناد قانونی را بررسی می کنند.
 • بررسی می کنند که هیچ ادعایی علیه ملک وجود ندارد.
 • قبل از بسته شدن قرارداد، باید مطمئن شوند که مالیات و عوارض شهرداری آن پرداخت شده باشد.
 • محاسبه مالیات نقل و انتقال زمین در زمان انعقاد قرار را انجام می دهند.
 • اسناد وام مسکن را بررسی کرده یا برای دریافت وام مسکن اقدام می کنند.
 • سند را در دفاتر اسناد رسمی به نام خریدار به ثبت می رسانند.

مزایای استفاده از وکیل برای فروشنده

در ادامه بیان می شود که درواقع وکیل ملکی حرفه ای خوب چه کاری برای فروشنده انجام می دهد؟

نقش وکیل املاک در سمت فروشنده نیز به حصول اطمینان از اینکه معامله به خوبی انجام می شود و تمام جنبه های حقوقی پوشش داده می شود. درست مانند خریدار، یک وکیل ملکی چندین وظیفه کلیدی را انجام می دهد که عبارت است از:

 • قبل از امضای قرارداد فروش و سایر اسناد قانونی را بررسی می کند.
 • در مذاکره در مورد شرایط و ضوابط به شما کمک می کند.
 • سند ملکی را برای ارائه به خریدار آماده می کند.
 • قرارداد بین خریدار و فروشنده تنظیم می کند.
 • به خریدار اطمینان می دهد که تمام شرایط قانونی و مالی او رعایت می شود.
 • اسناد و موارد حقوقی را به همراه وکیل خریدار مورد بررسی قرار می دهد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله پس گرفتن ملک از سوی همسر پیشنهاد می شود.

وکیل ملکی حرفه ای

چه زمانی به وکیل ملکی حرفه ای خوب نیاز دارید؟

چه در حال خرید و چه در حال فروش ملک تجاری یا مسکونی باشید، برای ثبت نقل و انتقال به وکیل ملکی نیاز دارید. همچنین اگر برای خرید یا فروش ملک ورثه ای با مشکل مواجه هستید یا در هنگام خرید یا فروش ملکی سر شما کلاه گذاشته شده و یا قربانیان کلاهبرداری وام مسکن یا خرید خانه های با چندین صاحب شده اید، پیشنهاد می شود از وکیل ملکی استفاده کنید، با کمک وکلای ملکی زودتر به نتیجه خواهید رسید. در برخی از موارد نیز قانون شما را ملزم به داشتن وکیل می کند؛ زیرا وکلا به قوانین ملکی تسلط کامل دارند و فقط با کمک آنها می توان به نتیجه مطلوب رسید.

بنابراین برای اطمینان از قانونی بودن معامله، یک وکیل ملکی حرفه ای برای ثبت ملک و خرید یا فروش آن ضروری است. این کار مانع از بروز ضررهای احتمالی در آینده نیز می شود.

ضرورت استفاده از وکیل ملکی

اکنون که درک بهتری از نقش وکیل املاک و مستغلات دارید، وقت آن است که وکیلی را انتخاب کنید که بهترین نماینده شما در طول معامله باشد. انتخاب یک وکیل ملکی حرفه ای موردی است که اهمیت بالایی دارد. در این راستا استفاده از وکالت محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری پیشنهاد می شود، زیرا ایشان پرونده های بسیاری در زمینه معامله های ملکی داشته است، بنابراین می تواند به شما در حل مسائل ملکی کمک کند و مانع از ضررهای احتمالی در خرید یا فروش املاک تجاری یا مسکونی شود.

محبوبه حجتیان، وکیل پایه یک دادگستری در زمینه های مختلف ملکی، قرارداد، خانواده، کیفری و جنایی مشاوره حقوقی ارائه می دهد تا شما بتوانید روند قضایی پرونده خود را بهتر سپری کنید و به نتیجه مطلوبی برسید.

ایشان تعداد قابل توجهی از پرونده های قضایی را وکالت کرده است و با به نتیجه رساندن پرونده های مختلف با کارکرد کاملا تخصصی، رویکردی متفاوتی را در این عرصه به وجود آورده است.
تالیف کتاب های مختلف، انجام دوره های آموزشی برای وکلا و کارآموزان و ایجاد بسترهای جدید کاری و خدمات حقوقی برخی از فعالیت های محبوبه حجتیان است. ایشان تمام این کارها را از صمیم قلب و فقط در آرزوی روزهایی سرشار از امید به آینده و گسترش عدالت واقعی و ترقی های بزرگ در عرصه حقوق انجام داده است.

در همین راستا شما می توانید با محبوبه حجتیان تماس گرفته و با راهنمایی ایشان برای امور حقوقی تمام مسائل حقوقی خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *